Czwartek, II Tydzień Adwentu
Rok C, I
Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

Patronem naszej parafii jest

Św. Jan Chrzciciel Maria VIANNEY

proboszcz z Ars, który

WSPIERA  NAS NIEUSTANNIE

--->  ogłoszenia dla rodziców dot.

I KOMUNII ŚW.

ELEMENTARZ O. SZUSTAKA

WIGILIA PASCHALNA

PRZEBUDOWA PREZBITERIUM

Jeszcze kosmetyka, ale to już po WIELKANOCY

I ROCZNICA NAWIEDZENIA w dek. GRODZISKIM

5 września 2015 - Msza św. w kościele św. Jana Marii Vianneya w Książenicach

Synod o Rodzinie

Od 4 do 25 października br. obradowało w Watykanie XIV Zwyczajne Zgromadzenie Ogólnego Synodu Biskupów nt. powołania i misji rodziny w Kościele i świecie współczesnym. Jakie kierunki przybrała praca biskupów na synodzie? W naszym boksie znajdziesz komentarze, informacje i wydarzenia związane z obradami biskupów.

KALENDARZ I NOWA METODOLOGIA OBRAD BISKUPÓW

ZAGŁOSUJ ZA ŻYCIEM - JEDEN z NAS

Jeden z nas

Prawo do życia każdego człowieka zawiera się w ogólnoludzkim, ponad wyznaniowym nakazie etycznym: „nie zabijaj!” oraz w fakcie naukowym: życie człowieka zaczyna się w momencie poczęcia. Potwierdzają to liczne publikacje naukowe, oraz popularne encyklopedie czy podręczniki. Ostatnio został on uznany w przełomowym orzeczeniu Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości z 18 października 2011 r., który stwierdził, że zapłodnienie jest początkiem życia ludzkiego, a człowiek w fazie prenatalnej powinien podlegać ochronie, szczególnie w aspekcie jego godności oraz integralności.

Aborcja jako niszczenie życia człowieka w okresie od jego poczęcia do dziewiątego miesiąca życia w łonie matki jest zabójstwem niewinnego i skrajnie bezbronnego człowieka; dodajmy szczególnie okrutnym, bo dokonywanym bez żadnego znieczulenia. Ufamy, że decydenci UE, w której, w imię szacunku do życia człowieka, zniesiono karę śmierci nawet dla największych  przestępców, opowiedzą się za zaprzestaniem finansowania aborcji i eksperymentów na embrionach ludzkich z funduszów UE.

Jeden z nas

Uroczystość Bożego Ciała 2017

Wszystkim Parafianom, a szczególnie dekoratorom ołtarzy, strażakom OSP Książenice i Służbie Liturgicznej dziękuję za przygotowanie uroczystości i czynny udział w procesji.

13 grudnia 2018