OGŁOSZENIA

Dzisiaj jest

niedziela,
29 stycznia 2023

(29. dzień roku)

CIEKAWE STRONY

TU SĄ KSIĄŻENICE

 Patronem naszej parafii jest

Św. Jan Maria VIANNEY

proboszcz z Ars, który 

WSPIERA  NAS NIEUSTANNIE 

 


 

W czwartek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) Msze Święte o 8.00 i 18.00


Porządek Mszy Świętych:
W niedzielę o 8.00, 10.00, 12.00 i 19.30.
W dni powszednie o 8.00 i 18.00 (17.30 w okresie WIZYT DUSZPASTERSKICH)


 

ZAKTUALIZOWANY PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ

Proszę śledzić ogłoszenia duszpasterskie ponieważ załączony PLAN ma charakter ogólny i mogą być wprowadzane w nim niewielkie zmiany.

ZAKTUALIZOWANY PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ

Powrót

Paczuszka dla Maluszka - podsumowanie.

Drodzy Darczyńcy, 29 grudnia wasze prezenty oraz dary ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku Mazowieckim, dotarły do Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Kraśniewie.

Z naszej Parafii dostarczyliśmy między innymi:

30 opakowania pieluszek jednorazowych

72 opakowania chusteczek nawilżanych

49 sztuk szamponów i płynów do mycia

19 sztuk kremów

13 oliwek

 17 mydełek w kostce13 płynów i 6 proszków do prania oraz wiele innych.

Dziękujemy za wsparcie akcji Paczuszka dla Maluszka i otwarcie serc na potrzeby tych najmniejszych.

***

Powrót

CZYTANIA MSZALNE

Zapraszamy osoby, które chciałyby rozpocząć służbę na Mszy poprzez czytanie lekcji mszalnych oraz pełniących już to zadanie o zapisanie się w tabeli. Prosimy każdego, kto wpisał się na listę o przyjście co najmniej 10 minut przed Eucharystią w celu potwierdzenia u Pana Kościelnego lub Księdza obecności. Wiernych, którzy nie mają jeszcze doświadczenia w czytaniu w czasie liturgii, zachęcamy, aby rozpoczęły posługę w dni powszednie.

 

TABELKA


Dane Parafii:

Parafia Rzymskokatolicka

Świętego Jana Marii Vianneya w Książenicach

 

Adres: 

Książenice, Al. E. Marylskiego 5;

05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel. 691 443 910

 

REGON: 146515188

 

Nr konta:

35 2030 0045 1110 0000 0257 9190


 

Zakończyliśmy Misje parafialne.

Dziękujemy ks. Andrzejowi Persidokowi za przeprowadzenie nas przez ten czas łaski ofiarowanej naszej Parafii w sakramentach. Czerpiemy z tego źródła od 10 lat. Za wszystko co stało się naszym udziałem w te dni niech Bóg będzie uwielbiony. Dziękujemy Wszystkim

Powrót

Pomoc Ukrainie.

 

Drodzy Parafianie!

Pragniemy stworzyć bazę deklarowanej pomocy dla Ukrainy, w tym celu prosimy o wypełnienie

ANKIETY

Uruchamiamy także adres e-mail: , na który można zgłaszać chęć pomocy (jeśli nie możemy wypełnić ankiety) lub ewentualne potrzeby/prośby o pomoc dla uchodźców, 

możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem: 516032065 

 

Można dokonywać wpłat na konto parafialne:

Parafia Rzymskokatolicka Świętego Jana Marii Vianneya w Książenicach

Adres: 

Książenice, Al. E. Marylskiego 5; 05-825 Grodzisk Mazowiecki

35 2030 0045 1110 0000 0257 9190

z dopiskiem: Pomoc dla Ukrainy

 


 

Podsumowanie udziału naszej Parafii w akcji Fundacji Małych Stópek

Drodzy Darczyńcy, dzisiaj wasze prezenty dotarły do domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi.

Dostarczyliśmy między innymi :

 52 opakowania pieluszek jednorazowych

 88 opakowań chusteczek nawilżanych

 57 sztuk szamponów i płynów do mycia

 36 sztuk kremów

 27 oliwek

 22 aspiratory do nosków

 21 sztuk różnych ubranek

 20 butelek

oraz zabawki, kubeczki, miseczki, szczotki do zębów, farby do malowania paluszkami, śliniaki, kaszki, słoiczki z jedzeniem, smoczki, przypinki do smoczków i wiele innych.

Dziękujemy za wsparcie akcji Paczuszka dla Maluszka i otwarcie serc na potrzeby tych najmniejszych.

 

Dobrze jest pomagać, a razem możemy uczynić wiele dobra.

Powrót

Uroczystość Objawienia Pańskiego

6 stycznia wspólnie z Trzema Królami, za przewodem gwiazdy poszliśmy do Jezusa by wspólnie kolędować. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zrobienie koron, śpiew i granie.

Powrót

Paczuszka dla Maluszka

Celem świątecznej akcji było wsparcie samotnych mam i ich dzieci poprzez zbiórkę pieluszek i artykułów chemii kosmetycznej. Osoby wspierające to dzieło, zabierały z choinki symboliczną, pamiątkową bombkę z logo „Paczuszki dla Maluszka”, a następnie przynosiły dary i pozostawiały je pod drzewkiem. 23 grudnia 2020 r. wszystkie zebrane "paczuszki", a było ich 70 przekazaliśmy wraz z życzeniami świątecznymi do Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi. Dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce.

Powrót

Rekolekcje Adwentowe

Rekolekcje adwentowe w dniach 6-8 grudnia poprowadził Ks. Michał Gąsiorowski. Nauki rekolekcje koncentrowały się wokół tematu: "Kontemplatyk żyjący w świecie?" Poznaliśmy św. Joannę Berettę Mollę i od niej uczyliśmy się być bliżej Boga w codzienności. Ma koniec rekolekcji można było przystąpić do duchowej adopcji dziecka poczętego.

Powrót

Prostujcie drogę Panu...

Powrót

Adwent

Z Maryja rozpoczynamy nasze czuwanie adwentowe. Niech przyniesie ono naszą gotowość na spotkanie Pana.

Powrót


Zachęcamy do wspólnej modlitwy w ramach Kół Żywego Różańca.

Szczegóły dostępne tutaj.


 

Prace na chórze

Trwają pracę na chórze: będzie nowa posadzka i schody obłożone kamieniem, a w przyszłości ufam nasz parafialny chór upiększy liturgię. Proszę odkrywać swoje talenty....

Powrót

Święto Niepodległości

11 listopada w 102 rocznicę odzyskania niepodległości modliliśmy się za Ojczyznę polecając nasza doczesność i prosząc o życie wieczne dla tych, którzy walczyli o naszą wolność przelewając krew.

Powrót

Bierzmowanie

30 września Ks. Kard. Kazimierz Nycz udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Dziękujemy wszystkim którzy pomogli młodzieży otworzyć się na działanie Ducha Świętego. Szczególnie Rodzicom i prowadzącym kurs Alpha.

Powrót

Nabożeństwo fatimskie

Powrót

Obchody 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II

Powrót

W niedzielę 17 maja dziękowaliśmy Bogu za św. Jana Pawła II, którego 100 rocznica urodzin przypada 18 maja. Był urodzinowy tort papieski i ciasto, które przygotowały dziewczyny ze służby liturgicznej i nasi parafianie. Przy tej okazji mogliśmy złożyć ofiarę na Dom samotnej matki w Łodzi - dzieło obrony życia, które tak bardzo promował Jan Paweł II. Przy wyjściu z kościoła losowaliśmy, myśl, cytat z nauczania, Papieża, które będą przesłaniem dla nas. Na ławkach rozłożone były obrazki z tekstem Litanii do świętego Jana Pawła II , aby każdy mógł pomodlić się jej słowami. Na ogrodzeniu terenu kościelnego przywieszona została wystawa na temat Papieża Polaka - zapraszamy do obejrzenia jej.

Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali 100 urodziny Jana Pawła II w naszej Parafii, a miejscowej cukierni za wspaniały papieski tort.

x. Mariusz

 


 

 Obchody 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II w naszej parafii rozpoczęły się 13 maja nabożeństwem fatimskim. Na pamiątkę objawień Mati Bożej trzem pastuszkom, modliliśmy się częścią chwalebną Różańca Świętego, idąc z figurką Matki Bożej Fatimskiej. Prosiliśmy przez wstawiennictwo Maryi, której Papież Polak oddał całe swoje życie słowami Totus Tuus, o potrzebne łaski dla naszych rodzin oraz w intencji ustania pandemii.

 


 

Szanowni Państwo, Drodzy Parafianie

 

Obecna sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz ogłoszeniem przez Ministra Zdrowia stanu zagrożenia epidemicznego w całej Polsce stawia nas przed koniecznością zmian w naszych codziennych przyzwyczajeniach. Dotyczy to także uczestnictwa we Mszy świętej i nabożeństwach. Zgodnie z komunikatem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski podczas liturgii należy stosować się do następujących zasad: 

- znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk;

- Komunię Świętą przyjmujemy na rękę;

- cześć Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego;

- należy powstrzymać się od oddawania czci relikwiom poprzez pocałunek lub dotknięcie;

- rezygnujemy z napełniania kropielnic kościelnych wodą święconą;

- w kościele zachowujemy minimum 2 metry odległości od innych osób. 

 

Godziny Mszy św. i nabożeństw nie ulegają zmianie. 

 

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz 26 marca udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej

Bardzo proszę o korzystanie z tej dyspensy. Korzystających z dyspensy zachęcam do osobistej i rodzinnej modlitwy oraz uczestnictwa w nabożeństwach transmitowanych za pośrednictwem mediów elektronicznych.

Zachowując spokój i ufność w Bożą opiekę pamiętajmy o modlitwie za chorych, służby medyczne i za nas wszystkich, abyśmy w tych niełatwych chwilach zdali egzamin z człowieczeństwa. 

Ks. Mariusz Figura

 


 

Za nami pierwszy dzień ferii zimowych. Do historii przeszło także nasze pierwsze wspólne rodzinno-parafialne zimowisko w Gliczarowie Górnym. Wspólnie z rodzinami z Młocin mogliśmy cieszyć się prawdziwą zimą. Od 8 do 25 lutego bawiliśmy się u podnóża najwyższych gór Polski. Nie zabrakło także czasu na wspólną modlitwę. Było zimowo, ale bardzo ciepło i rodzinnie.  

 

Kolędowanie w Książenicach

Dzisiaj, w IV niedzielę zwykłą, w Kościele katolickim obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to wspomnienie dnia, w którym Józef i Maryja ofiarowali Jezusa w świątyni Jerozolimskiej. Tradycyjnie święto to jest nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to także ostatni dzień, w którym zgodnie z tradycją śpiewamy kolędy.

To dobra okazja, aby przypomnieć sobie dwa koncerty kolęd, które miały miejsce w naszej świątyni. W niedzielę, 19 stycznia br. gościliśmy chór nauczycielski z Grodziska mazowieckiego  VIvA La. Tydzień później mogliśmy wysłuchać pięknego koncertu w wykonaniu chóru Cantata

Bardzo dziękujemy artystom z obu chórów za cudowne duchowe przeżycia, które pomogły nam cieszyć się radością z Bożego Narodzenia. 

 

Boże Narodzenie 2019

Powrót

Wspólne oczekiwanie

O tym, że adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa można najlepiej przekonać się podczas mszy roratnich dla dzieci. W każdą środę i piątek na wszystkie dzieci, które dzielnie wstały, aby jeszcze przed wschodem słońca uczestniczyć we Mszy ku czci Najświętszej Maryi Panny czeka słodka niespodzianka i kubek gorącego kakao.

Tych, którzy chcą jeszcze do nas dołączyć zapraszamy
w najbliższą
środę i piątek o godzinie 6.50.

 


 

W adwencie zapraszamy na roraty

Pierwszą niedzielą adwentu rozpoczynamy czas przygotowania na przyjście Pana Jezusa. Maryja jest tą, która ukazuje nam swojego Syna i pomaga prowadzić nas ku Niemu. Szczególną okazją do modlitwy za wstawiennictwem Maryi są roraty, czyli msze wotywne o Najświętszej Maryi Pannie. W naszym kościele odprawiane są według następującego porządku: 

poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota - godz. 17.30

środa, piątek - godz. 6.50

Na roraty zapraszamy dzieci i dorosłych z lampionami.

 


 

Msza św. za Niepodległą

Już w najbliższy poniedziałek, 11 listopada br., zapraszamy na Mszę św. z okazji Święta Niepodległości.

Msza rozpocznie się o godz. 15.00

 

 

 

 


 

Bal Wszystkich Świętych

Tuż przed Uroczystością Wszystkich Świętych, w środę 30 października br., w naszej parafii odbył się Bal Wszystkich Świętych. Oprócz dobrej zabawy, mogliśmy lepiej poznać tych, którzy dostąplili już zbawienia i wstawiają się za nami przed obliczem Pana Boga. Są oni dla nas przykładem i drogowskazem do nieba.


 


 

Sakrament bierzmowania

We wtorek, 1 października br. J.E. bp Rafał Markowski udzielił w naszej parafii sakramentu bierzmowania. Do sakramentu przystąpiło 17 osób, którzy wcześniej przygotowywali się do przyjęcia darów Ducha Świętego. Wszystkim, którzy przyjęli sakrament dojrzałości chrześcijańskiej życzymy, aby wytrwali w wierze głosili Dobrą Nowinę w swoim środowisku - w domu, szkole, wśród przyjaciół i znajomych.  

Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę

Sobota, 28 września 2019 r.

Wyjazd sprzed kościoła o godz. 6.00.

Zapisy u księdza Mariusza.
 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Msza św. dla uczniów, rodziców i nauczycieli

poniedziałek, 2 września br. godz. 8.00 

Dziękczynienie za nawiedzenie naszej parafii

przez

 Obraz Matki Bożej Częstochowskiej

5 września (czwartek) 2019r.

czuwanie modlitewne:

 

g.17.00.    mieszkańcy Książenic (ul. Mazowiecka) i bloków

g.18.00.    msza św.

g.19.00.    mieszkańcy Marynina

g. 20.00.   mieszkańcy osiedla Książenice

g. 21.00.   Apel Jasnogórski

 

Wspólne czuwanie rozpoczynamy jedną częścią różańca.


 

Zmiana porządku mszy świętych niedzielnych

 

 

Od niedzieli 1 września br. zapraszamy na dodatkową mszę św. o godz. 19.30


Aktualny porządek mszy św. niedzielnych:

8.00, 10.00 (z udziałem dzieci), 12.00 (suma), 19.30


19 MAJA

UROCZYSTOŚĆ

Rocznicy I Komunii św.


Msze św. godz. 10.00 

ogłoszenia dla rodziców

 

I KOMUNIA ŚWIĘTA

ogłoszenia dla rodziców

BYŁ NIEZWYKŁYM CHŁOPAKIEM

WIGILIA PASCHALNA

PRZEBUDOWA PREZBITERIUM

Jeszcze kosmetyka, ale to już po WIELKANOCY

Powrót

I ROCZNICA NAWIEDZENIA w dek. GRODZISKIM

5 września 2015 - Msza św. w kościele św. Jana Marii Vianneya w Książenicach

Synod o Rodzinie

 

Od 4 do 25 października br. obradowało w Watykanie XIV Zwyczajne Zgromadzenie Ogólnego Synodu Biskupów nt. powołania i misji rodziny w Kościele i świecie współczesnym. Jakie kierunki przybrała praca biskupów na synodzie? W naszym boksie znajdziesz komentarze, informacje i wydarzenia związane z obradami biskupów.

KALENDARZ I NOWA METODOLOGIA OBRAD BISKUPÓW


 

ZAGŁOSUJ ZA ŻYCIEM - JEDEN z NAS

Jeden z nas

Prawo do życia każdego człowieka zawiera się w ogólnoludzkim, ponad wyznaniowym nakazie etycznym: „nie zabijaj!” oraz w fakcie naukowym: życie człowieka zaczyna się w momencie poczęcia. Potwierdzają to liczne publikacje naukowe, oraz popularne encyklopedie czy podręczniki. Ostatnio został on uznany w przełomowym orzeczeniu Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości z 18 października 2011 r., który stwierdził, że zapłodnienie jest początkiem życia ludzkiego, a człowiek w fazie prenatalnej powinien podlegać ochronie, szczególnie w aspekcie jego godności oraz integralności.

Aborcja jako niszczenie życia człowieka w okresie od jego poczęcia do dziewiątego miesiąca życia w łonie matki jest zabójstwem niewinnego i skrajnie bezbronnego człowieka; dodajmy szczególnie okrutnym, bo dokonywanym bez żadnego znieczulenia. Ufamy, że decydenci UE, w której, w imię szacunku do życia człowieka, zniesiono karę śmierci nawet dla największych  przestępców, opowiedzą się za zaprzestaniem finansowania aborcji i eksperymentów na embrionach ludzkich z funduszów UE. 

 

Jeden z nas

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


 

Uroczystość Bożego Ciała 2017

 

 

Wszystkim Parafianom, a szczególnie dekoratorom ołtarzy, strażakom OSP Książenice i Służbie Liturgicznej dziękuję za przygotowanie uroczystości i czynny udział w procesji.

  


   

Święta

Niedziela, IV Tydzień zwykły
Rok A, I
Czwarta Niedziela zwykła

SŁOWO na DZIŚ

SZUKAJ w BIBLII

APLIKACJA PISMO ŚWIĘTE

NAJNOWSZY BIULETYN

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
1279877